Haber

Hırvatistan’da Türkiye seferberliği!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde 40 bin 642 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Öte yandan Türkiye’deki deprem ve afetzedeler için dünyanın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ediyor. Pek çok ülke Türkiye’nin yaralarını sarmak için seferber olurken, Hırvatistan da bu ülkeler arasında yer aldı.

HIRVATİS DERNEKLERİNDEN DEPREM MAĞDURLARINA YARDIM KAMPANYASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, sosyal medya hesabından VG Legacy Derneği’ne, Zagreb Belediye Başkanı ve Milletvekili Kreşimir Açkar’a ve Hırvatistan-Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Goran Beus Richembergh’e teşekkür etti. .

“Hırvatistan’ın her köşesinde Türkiye için seferberlik var”

Hırvatistan’ın dört bir yanında Türkiye için toplanan yardımlar için Liderlerle görüşmeye gelen Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran,

“Hırvatistan’ın her köşesinde Türkiye için seferberlik var. Depremzede çocuklarımız için yardım kampanyası başlatan VG Legacy Derneği’ne, Belediye Başkanı ve Yardımcısı Kreşimir Açkar’a ve Dostluk Derneği Başkanı Goran’a teşekkür ederiz. Beus Richemberg.”söz konusu

HIRVATİS MİLLİ KURAM KALECİSİ TAKIM VE ELDİVEN BAĞIŞLADI

Hırvatistan’daki sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Hırvat milli futbolcu Dominik Livakoviç de Türkiye’deki depremzedeler için bağışta bulundu. Hırvat kaleci Livakovic, Brezilya ile 2022 Dünya Kupası maçında giydiği forma ve eldivenle, “yüzyılın felaketi”Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, Kahramanmaraş’ta depremzedeler için bağışta bulundu Livakoç’un bu anlamlı bağışını şu sözlerle duyurdu:

“Teşekkürler koca yürekli adam Livakovic… Hırvat Milli Kaleci Dominik Livakovic, takımının Dünya Kupası’nda yarı finale yükselmesini sağladığı formasını Brezilya karşısında ve penaltılardan kurtardığı eldivenlerini de kullanılmak üzere teslim etti. depremzedeler” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu