Haber

Sakarya’da kamu hastanelerinin yükü hafifleyecek

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi her alanda olduğu gibi sağlık alanında da katma değer yaratmak, vatandaşlara daha kapsamlı hizmet sunmak için üretiyor ve çalışıyor. Şehrin kalbinde uzun yıllardır hizmet veren Büyükşehir Tıp Merkezi için merkez belediye binasının arkasında yepyeni ve çağdaş bir tesis inşa ediliyor.

PROJENİN %45’İ TAMAMLANDI

SEAH Yerleşkesi karşısında yer alan Afet Uyum Merkezi’nin (AKOM) arkasında, her gün yüzlerce vatandaşımızın ve her yıl binlerce Sakaryalının hastalıklarına şifa veren, yaralarını iyileştiren Büyükşehir Tıp Merkezi’nin yeni binası hızla yükseliyor. Son bilgilere göre bina inşaatının yüzde 45’i tamamlandı.

BÜYÜKŞEHİR SAĞLIK ALTYAPISINA GÜÇ KATACAK

Kaba inşaat kısmı neredeyse tamamlanmış olup, bina içerisindeki elektrik ve mekanik tesisatların inşaatına başlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesi tamamlandığında Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm kamu hastanelerinin yükü hafifletilecek ve Sakaryalı vatandaşlara hiçbir bedel ödemeden alternatif sağlık hizmeti sunulacak. Bu tesis, kapasitesi ve kapsamıyla Sakarya’nın sağlık altyapısına büyük katkı sağlayacak.

PROJEDE NELER OLACAK?

3 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde doktor odaları, gözlem, pansuman, müdahale, numune alma odası, röntgen odası, ultrason, SFT, Ses, tıbbi atık odası, EKG odası, kan alma, oksijen odaları bulunuyor. ve vakum alım tesisi, sistem odası, laboratuvar, engelli polikliniği, diğer tüm poliklinikler, diş kliniği, sistem odası ve idari alanlar bulunacaktır.

HANGİ POLİKLİNİKLER AÇILACAK?

Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde her türlü laboratuvar muayenesi, elektrokardiyografi, radyolojik tetkikler ve solunum fonksiyon testleri yapılacak, dahiliye, genel cerrahi, göz, kulak burun boğaz hastalıkları, ortopedi, göğüs hastalıkları alanlarında sağlık hizmetleri verilecek. ve her türlü şube. Vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunmaya hazırlanan Büyükşehir Tıp Merkezi’nin bu yaz sonuna kadar hizmete başlaması hedefleniyor.

yayladagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu