Haber

Sörfçü Güney Avustralya’da Köpekbalığı Saldırısından Ölebilir

CANBERRA, 14 Mayıs (Xinhua) — Güney Avustralya’da bir sörfçünün köpekbalığı saldırısından ölmesinden korkuluyor.

Yerel basına göre 46 yaşındaki adam, Güney Avustralya’nın başkenti Adelaide’nin 350 kilometre batısındaki Büyük Avustralya Körfezi’nde popüler bir plajda sörf yaparken Cumartesi günü yerel saatle 10:00 sularında köpekbalığının saldırısına uğradı.

Gün boyunca bölgeyi aramak için yarım düzineden fazla tekne ve jet ski görevlendirilirken, görgü tanıkları durumu polise ve Devlet Acil Servisine bildirdi. Arama çalışmaları Pazar günü yeniden başladı.

Yetkililer Pazar günü adamın sörf tahtasını bulduklarını doğruladılar.

Eyalet Acil Servis yerel birim yöneticisi Trevlyn Smith, saldırıya 16 sörfçünün tanık olduğunu söyledi.

Australian Broadcasting Corporation’a (ABC) göre Smith, “Suda açıkça birkaç kişi vardı ve anladığım kadarıyla bir saldırının kanıtlarını gören tanıklar var” dedi.

Smith, “Kayıp bir kişi bulduk, sörf tahtası bulundu, şimdi bu kişiyle ilgili herhangi bir şey bulmaya çalışıyoruz” dedi.

1.000 kilometreden fazla bir alana yayılan Büyük Avustralya Körfezi, büyük beyaz köpekbalıkları da dahil olmak üzere büyük köpekbalığı popülasyonlarıyla tanınır.

22 yaşındaki görgü tanığı Jaiden Millar, Cumartesi günü köpekbalığı saldırısı meydana geldiğinde sörf yapıyordu. Genç adam olayı trajik olarak nitelendirdi.

Millar, News Corp Australia’ya “Bir ölüm kalım anıydı” dedi.

Millar, “Bir köpekbalığının saldırısına uğramak her sörfçünün aklındaki bir şeydir, bunun kimsenin başına gelmesini asla istemezsiniz ve bunu asla deneyimlemek istemezsiniz. Hala şoktayım ve henüz iyileşmedim,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu